Aktualności

Zamek Książęcy w Niemodlinie

Data publikacji: 10 sierpnia 2023  Drukuj 

Zamek Książęcy Niemodlin jest jednym z najbardziej wartościowych historycznie i największych zamków w Polsce. Położony w sercu Borów Niemodlińskich, na dawnym szlaku handlowym, urzeka pięknem architektury i aurą tajemniczości. Zamek Książęcy Niemodlin został wzniesiony ponad 700 lat temu przez rodzinę książęcą Bolesława I aby bronić ziem opolskich. Podbijany, burzony, palony i zdobywany przez europejskie mocarstwa, mimo setek lat wojen stoi dumnie i do dziś czuwa nad ziemiami opolskimi. Przetrwał dziejowe zawieruchy i ustrojowe przemiany. Od 2015 roku w dobrych rękach nowych właścicieli. Odzyskuje blask, odsłania swoje tajemnice, tętni życiem. 

Organizacja Święta Karpia właśnie na Zamku w Niemodlinie nie jest przypadkowa. Zamek bowiem sąsiaduje z jednym z największych w Polsce kompleksów stawów hodowlanych należących do Gospodarstwa Rybackiego w Niemodlinie, a historycznie jest mocno powiązany z lokalną rybą. Hodowlę tej szlachetnej ryby zapoczątkowali  w Niemodlinie  XIV wieku Cystersi, a zyski z odłowów karpia czerpali w przeszłości właściciele Zamku Książęcego. 

Niegdyś dookoła zamku płynęła fosa, teraz w jej miejscu rozciąga się piękny, zamkowy ogród z pomnikami przyrody. Wypielęgnowane trawniki są idealnym miejscem do zorganizowania eventu na świeżym powietrzu. Zamek Książęcy Niemodlin świetnie nadaje się do organizowania efektownych i klimatycznych imprez. Śluby, wesela, bankiety czy imprezy biznesowe. Pokazy mody, prezentacje samochodów, pikniki regionalne oraz targi. Koncerty, widowiska, rycerskie turnieje i kulinarne konkursy. Sesje fotograficzne, realizacja filmów i teledysków. 

Na Zamku Książęcym Niemodlin do dyspozycji jest m. in. Ogród Książęcy z ogrzewanym namiotem na 400 osób. Efektowny, renesansowy dziedziniec z przepiękną iluminacją, tajemnicze podziemia czy klimatyczna, neogotycka kaplica. 

Tagi

left
right
right