Aktualności 2023   |   Archiwum   |   Imprezy towarzyszące

Konkurs kulinarny Czas na rybę!

Data publikacji: 08 września 2023  Drukuj 

Jedną z atrakcji Święta Karpia jest Konkurs Kulinarny „Czas na rybę”

Skierowany jest do Szefów Kuchni i uczniów szkół gastronomicznych. Organizowany od 2018 roku na Zamku Książęcym w Niemodlinie. Celem konkursu jest popularyzacja  karpia. Ryby hodowanej na Opolszczyźnie od wieków i mocno zakorzenionej w lokalnej tradycji. Konkurs ma także podnosić świadomość na temat walorów zdrowotnych i potencjału kulinarnego karpia oraz przełamywać stereotypy związane z tą rybą.

Organizatorami konkursu są: Grupa Rybacka “Opolszczyzna” od lat zajmująca się popularyzacją karpia, wspieraniem branży rybackiej i sektora HoReCa oraz  Kamil Klekowski – Szef Kuchni zajmujący się edukacją kulinarną i promocją zdrowej diety. 

Współorganizatorami Konkursu jest także  Zamek Książęcy w Niemodlinie związany kulturowo z hodowlą karpia i sąsiadujący z największym w regionie Gospodarstwem Rybackim oraz Polski Karp sp. z o.o. – organizacja producentów ryb. 

Partnerem merytorycznym konkursu jest Europejskie Stowarzyszenie Kucharzy Euro – Toques Polska, Stowarzyszenie Kucharzy Polskich, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Klub Szefów Kuchni.

Zapraszamy do kibicowania uczniom szkół gastronomicznych – w piątek 6 października, oraz Szefom Kuchni – w sobotę 7 października!

Informacje o zgłoszeniach do Konkursu znajdują się TUTAJ

left
right
right